Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Wyniki finansowe potwierdzają świetną kondycję firmy LGDrukuj

LGFirma LG Electronics ogłosiła, iż w pierwszym kwartale odnotowała przychody w wysokości 12.70 mld USD, co oznacza wzrost o 9.7 % w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2016. LG niemal podwoiło swój dochód operacyjny, który finalnie wyniósł 798.3 mln USD, przy czym dział Home Appliance & Air Solutions osiągnął największy wynik od ośmiu lat. W pierwszym kwartale br. dział LG Home Appliance & Air Solutions odnotował wzrost sprzedaży o 10 % w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym oraz o 15 % w porównaniu do poprzedniego kwartału. Przychody w wysokości 4.02 mld USD są odzwierciedleniem dobrych wyników uzyskanych w Azji oraz Ameryce Łacińskiej. Sprzedaż w Korei wzrosła aż o 33 % w skali roku, dzięki ogromnemu zainteresowaniu pralkami TWINWash, klimatyzatorami, lodówkami oraz najnowszym systemem do pielęgnowania ubrań LG Styler. Według prognoz warunki biznesowe w znacznej części Azji i Ameryki Łacińskiej, czyli dwóch rynkach decydujących o wzroście, ulegną poprawie w kluczowej, dla firmy LG Electronics, części roku. Dział LG Home Entertainment odnotował najwyższą marżę operacyjną w pierwszym kwartale, równą 8.8 %, przy wartości sprzedaży 3.75 mld USD. Ten wynik był możliwy do osiągnięcia dzięki wzrostowi sprzedaży produktów Premium, poprawie struktury kosztów oraz uelastycznieniu strategii w odpowiedzi na wzrost cen paneli. Według prognoz, w następnym kwartale utrzyma się wzrost popytu na telewizory w Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej oraz Azji, do którego przyczyni się coraz większa popularność telewizorów klasy Premium, zarówno OLED jaki i Ultra HD, a także wprowadzenie nowych telewizorów LG Signature W.

Przychody działu LG Mobile Communications wyniosły 2.61 mld USD, co oznacza wzrost o 4 % w skali kwartału oraz o 2 % w skali roku. Wynik pomogło osiągnąć wprowadzenie flagowego smartfona LG G6 oraz nowych modeli dla szerokiego odbiorcy. W tym kwartale firma sprzedała 14.8 mln sztuk smartfonów, o 10 % więcej niż w Q1 2016 ubiegłego roku, głównie ze względu na wzrost popytu w obu Amerykach. Ubiegłoroczna reorganizacja zaczyna przynosić efekty i znacząco wpłynęła na wynik działu LG Mobile Communications. Prognozy pokazują, że w tym roku nasili się konkurencja cenowa w segmencie urządzeń dla szerokiego odbiorcy oraz najwyższych modeli smartfonów.

Dział LG Vehicle Components odnotował dobre wyniki sprzedaży, 759.2 mln USD, co oznacza wzrost o 48 % w porównaniu do pierwszego kwartału 2016, wynikający w znacznej mierze z pomyślnej współpracy z General Motors w dziedzinie popularnego samochodu elektrycznego Bolt. Prognozy na dalszą część roku pokazują, że na rentowność będą wpływać ciągłe inwestycje w prace badawczo-rozwojowe.

Źródło: LG Electronics Polska
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.