Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

LG V30 inspiruje artystów, nowy smartfon LG jako dzieło sztuki kinetycznejDrukuj

LGFirma LG Electronics nawiązała współpracę z Michaelem Murphym, światowej sławy twórcą sztuki kinetycznej. Jej owocem są rzeźby, które przedstawiają bogate funkcje multimedialne najnowszego smartfona LG. W sztuce kinetycznej efekt artystyczny opiera się na wrażeniu zmienności dzieła. Aby je uzyskać, konieczny jest ruch. Sama instalacja pozostaje jednak statyczna. To widz, zmieniając punkt widzenia, obserwuje jak dzieło całkowicie się zmienia. Bez wątpienia, ten fascynujący nurt sztuki dostarcza najsilniejszych wrażeń podczas oglądania wystawy na żywo. Z myślą o milionach miłośników sztuki, którzy nie mogą osobiście odwiedzić wystawy Murphy'ego, dwie instalacje artysty stanowiące interpretację funkcji audio i wideo smartfona LG V30 zostały sfilmowane. Smartfon LG V30 jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą zarówno tworzyć, jak i odtwarzać treści multimedialne. Firma LG uznała, że dzieła kinetyczne są najlepszą drogą komunikacji z entuzjastami sztuki i technologii. Z tego powodu nawiązała współpracę z twórcą, który potrafi najlepiej urzeczywistnić tę koncepcję Michaelem Murphy. Tworzący na nowojorskim Brooklynie Murphy, zasłynął dzięki wykonanej w 2007 roku serii portretów Baracka Obamy, kandydującego wówczas na prezydenta USA, która w istotny sposób wpłynęła na ruch Art for Obama. Artysta jest pionierem tzw. sztuki perceptualnej, w której wielowymiarowe techniki są wykorzystywane do tworzenia trójwymiarowych dzieł. Murphy to autor m.in. tak wybitnych prac, jak Perceptual Shift i Gun Country, które odnoszą się do tematów bieżących dyskusji polityczno-społecznych w USA.

LG Electronics bije kolejne rekordy, wyniki finansowe za trzeci kwartał 2017 rokuDrukuj

LGSpółka LG Electronics Inc. ogłosiła dzisiaj skonsolidowane przychody za trzeci kwartał 2017 r. na poziomie 13.44 miliardów USD, co oznacza wzrost o 15 % w porównaniu z Q3 ubiegłego roku. Wszystkie cztery główne działy LG odnotowały wyższe obroty. Kwartalny zysk operacyjny niemal dwukrotnie się zwiększył, osiągając 455.7 milionów USD. Pomimo nieprzyjaznego otoczenia biznesowego, pozostającego pod wypływem narastających problemów w handlu międzynarodowym, najnowsze wyniki firmy LG obrazują dużą rentowność w sektorze urządzeń domowej rozrywki i sprzętu gospodarstwa domowego. Po raz kolejny do osiągniętych w tym kwartale obrotów w największym stopniu przyczyniła się spółka LG Home Appliance & Air Solution Company. Dział odnotował sprzedaż na poziomie 4.4 miliardów USD, co oznacza 16 % wzrostu w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. To wynik wysokich wpływów z Ameryki Północnej, Europy i Azji, w tym szczególnie na rynku krajowym. Zysk operacyjny wyniósł 375.16 milionów USD i był o 26 % wyższy w ujęciu rok do roku. Według prognoz w Q4 2017 popyt na urządzenia klasy premium w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji, szczególnie na rynku koreańskim, utrzyma się na wysokim poziomie. Popyt na najwyższej klasy produkty w obu Amerykach oraz krajach azjatyckich, sprawił, że także spółka LG Home Entertainment Company odnotowała najwyższy w historii kwartalny zysk operacyjny w wysokości 404.39 milionów USD i rekordową marżę operacyjną na poziomie 9.9 %.

Smartfon LG V30 najważniejszym produktem IFA 2017Drukuj

LGPodczas IFA 2017 firma LG Electronics otrzymała aż 26 nagród, w tym także najwięcej w historii Targów Berlińskich tytułów Best Of Show. Podczas tego prestiżowego technologicznego wydarzenia szczególną uwagę konsumentów, branżowych ekspertów oraz dziennikarzy przyciągnął najnowszy smartfon V30. Model V30 został zaprezentowany dzień przed oficjalnym otwarciem targów IFA na specjalnie zorganizowanej konferencji, w której uczestniczyło ponad 700 gości. Smartfon zdobył uznanie dziennikarzy oraz konsumentów, dzięki innowacjom takim jak zastosowany po raz pierwszy w urządzeniu mobilnym obiektyw o jasności F/1.6 wsparty szklanymi soczewkami Crystal Clear Lens, wyświetlacz OLED Full Vision czy tryb Cine Video odpowiadający za tworzenie profesjonalnych filmów. Doceniono również wysoką jakość dźwięku, którą LG V30 dostarcza dzięki przetwornikowi cyfrowo-analogowemu Hi-Fi Quad oraz trybom audio opracowanym przez firmę Bang & Olufsen Play. Wrażenie zrobiła także rozbudowana funkcja precyzyjnego rozpoznawania głosu, która dopełnia multimedialność smartfona. Targi IFA są jednym z najważniejszych na świecie pokazów w dziedzinie elektroniki użytkowej. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 1800 wystawców oraz około 240 000 uczestników. W trakcie wydarzenia model LG V30 otrzymał nagrody w dwóch kategoriach. Najlepszy smartfon wyróżnienie przyznały redakcje ArsTechnica, Fone Arena, Gadget Match, International Business Times, Mobile Geeks, Netzwelt, PC Mag, Phone Arena, Slash Gear, Tech Box oraz TechRadar.