LG wzmacnia pozycję lidera cyberbezpieczeństwa

Laboratorium testowe oprogramowania firmy LG uzyskało akredytację do przeprowadzania testów cyberbezpieczeństwa urządzeń IoT przyznaną przez Korea Laboratory Accreditation Scheme (KOLAS), jednostkę podległą Koreańskiej Agencji Technologii i Standardów (KATS). Akredytacja jest uznawana na całym świecie w ramach porozumienia ILAC-MRA (International Laboratory Accreditation Cooperation Mutual Recognition Arrangement). Dzięki temu raporty z testów wydane przez Laboratorium Testowe oprogramowania firmy LG, które sprawdza zgodność z normami cyberbezpieczeństwa Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) dla urządzeń IoT (EN 303 64511 i TS 103 70122), będą miały taką samą wagę jak te wystawiane przez inne akredytowane laboratoria w ponad 100 krajach, w tym w USA i Japonii. Akredytacja KOLAS w zakresie testowania cyberbezpieczeństwa IoT potwierdza wiarygodność procesów testowych LG. Dzięki możliwości wewnętrznego testowania swoich produktów firma LG znacząco obniży koszty i skróci czas potrzebny na uzyskanie akredytowanych raportów dla nowych i przyszłych innowacji.

Laboratorium testowe oprogramowania firmy LG uzyskało akredytację do przeprowadzania testów cyberbezpieczeństwa urządzeń IoT przyznaną przez Korea Laboratory Accreditation Scheme (KOLAS), jednostkę podległą Koreańskiej Agencji Technologii i Standardów (KATS). Akredytacja jest uznawana na całym świecie w ramach porozumienia ILAC-MRA (International Laboratory Accreditation Cooperation Mutual Recognition Arrangement). Dzięki temu raporty z testów wydane przez Laboratorium Testowe oprogramowania firmy LG, które sprawdza zgodność z normami cyberbezpieczeństwa Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) dla urządzeń IoT (EN 303 64511 i TS 103 70122), będą miały taką samą wagę jak te wystawiane przez inne akredytowane laboratoria w ponad 100 krajach, w tym w USA i Japonii. Akredytacja KOLAS w zakresie testowania cyberbezpieczeństwa IoT potwierdza wiarygodność procesów testowych LG.

Dzięki możliwości wewnętrznego testowania swoich produktów firma LG znacząco obniży koszty i skróci czas potrzebny na uzyskanie akredytowanych raportów dla nowych i przyszłych innowacji. Wraz z coraz szerszym zastosowaniem produktów IoT i AI oraz wprowadzaniem powiązanych przepisów bezpieczeństwa, LG będzie skutecznie zarządzać i szybko reagować na wymagania dotyczące testowania cyberbezpieczeństwa na różnych rynkach globalnych. Laboratorium testowania oprogramowania LG to pierwsze laboratorium w Korei Południowej prowadzone przez producenta, które uzyskało uznawaną na całym świecie akredytację KOLAS w zakresie testowania oprogramowania. Poszerzyło również swoją specjalizację o bezpieczeństwo oprogramowania urządzeń gospodarstwa domowego oraz systemów samochodowych. LG planuje wykorzystać zarówno akredytację w zakresie testowania jakości, jak i możliwości testowania cyberbezpieczeństwa, aby dostarczać klientom niezawodne, wysokiej jakości produkty oraz rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa.

LG aktywnie dąży do odpowiedzialnej inteligencji – jednego z kluczowych filarów Affectionate Intelligence – i konsekwentnie wzmacnia środki bezpieczeństwa w swoich produktach wykorzystujących sztuczną inteligencję. Firma wdrożyła zaawansowane procesy oraz rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić solidną ochronę cyfrową urządzeń podłączonych do sieci oraz danych klientów, zarówno przechowywanych, jak i udostępnianych.

LG stosuje kompleksowy zestaw protokołów cyberbezpieczeństwa na każdym etapie cyklu życia produktu – od wstępnego planowania i rozwoju aż po jego użytkowanie po wprowadzeniu na rynek. Takie podejście minimalizuje ryzyko naruszenia danych, umożliwiając bezpieczne zarządzanie zarówno wrażliwymi danymi osobowymi, jak i danymi generowanymi przez użytkowników podczas korzystania z produktu.

LG rozszerza wdrożenie „LG Shield” – zaawansowanego systemu bezpieczeństwa opartego na sztucznej inteligencji – w coraz szerszej gamie produktów wykorzystujących AI. LG Shield proaktywnie chroni produkty, platformy oprogramowania oraz dane użytkowników, wykorzystując zaawansowane procesy, metody i technologie.

LG Shield zapobiega wyciekom danych, szyfrując poufne informacje, takie jak dane osobowe, oraz przechowując klucze szyfrujące w wydzielonych i bezpiecznych przestrzeniach cyfrowych. System chroni również systemy operacyjne produktów, wykorzystując bezpieczne środowisko serwerowe oraz wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi i manipulacjom kodem operacyjnym lub danymi.

Źródło: LG Electronics

Dodaj komentarz

Użytkownik
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się